הקלד ולחץ Enter

חיתוך לייזר

טכנולוגיית חיתוך בלייזר הינה המילה האחרונה היום בכל מה שקשור לתחום חיתוך של חומרי גלם. טכנולוגיה זו באה לידי ביטוי בתחומי תעשייה רבים כגון מכוניות, רפואה, כלי נגינה ועוד, ומאפשרת דיוק מרבי.

בשל הצורך בדיוק והסטנדרטים הגבוהים מכונות חיתוך לייזר הינם הדבר האידיאלי שבאמצעותה ניתן לבצע את החיתוכים השונים למגוון רחב של מוצרים ולקבלת תוצאות מעולות. מכונות מסוג זה מופעלות דרך תוכנת מחשב וזאת מאחר ודייקנות היא שם המשחק עבור אותן חברות ומפעלים המעוניינים כי המוצרים שלהם יהיו מדויקים בין אם הם עבור הארץ או עבור ייצוא לחו"ל.

מחפשים שירותי חיתוך בלייזר? חייגו כבר עכשיו 073-3744883 ונשמח לעמוד לשירותכם!


בואו ונבין איך לייזר עובד

לייזר היא טכנולוגיה יחסית ישנה אשר פולטת גלי אור בצורה מואצת, ניתן להבין זאת ממשמעות השם Laser כאשר המשמעות הינה Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation , משמע ׳הגברה קלה על ידי פליטת קרינה מגורה׳.
לייזר משמש כבר שנים רבות בתחומי המדע והטכנולוגיה ומחליף שיטות ישנות אחרות שהיו נהוגות בעבר. אלברט איינשטיין כבר בזמנו היה אחד הפיזיקאים שהיו אחראים לעקרונות הבסיסיים של לייזר.
התהליך אשר על פיו הלייזר עובד מתבצע באמצעות אפליקציה או תוכנה במחשב אשר ממקדת קרן לייזר אל החומר הנועד לחיתוך. החומר מקבל את האנרגיה, סופג אותו ומגיב בהתאם בהינתן לעוצמת החומר. כאשר תגובתו יתכן ותהיה פיזור, התכה או אידוי. בסופו של תהליך חתך רציף מיוצר על ידי הזזת קרן הלייזר או חומר העבודה בשליטת CNC.

אחד היתרונות הגדולים בשימוש בלייזר הוא שהחיתוך לא מצריך שימוש במגע טכני או מכני פרט לאנרגיה שמוקרנת על החומר ולכן השחיקה של כלי החיתוך שואפת לאפס. כאמור בתהליך ייצור מעוניינים להגיע לדיוק מרבי ולכן משתמשים בכלים כגון מכונת חיתוך לייזר. תהליך חיתוך הלייזר מותאם לאוטומציה עם מערכות CAD / CAM לא מקוונות השולטות במערכות תלת-ציריות.

חומרים הניתנים לחיתוך בלייזר

יש לדעת כי ככל שצפיפות החומר גבוהה, כך יהיה יותר קשה לקרן הלייזר לחדור אליו. מסיבה זו יש לשים לב לסוג החומר ולהתאים את מהירות והספק החיתוך בכדי לאפשר לקרן לחדור אל תוך החומר.
לייזר מסוגל לחדור כמעט בכל סוגי החומרים, מנייר ועד חיתוך ברזל בלייזר. במכונות חזקות מאוד ובעלות הספק גבוה ניתן לחתוך גם דרך פחי מתכת ובפרט נירוסטה. כאשר חותכים חומרים בלייזר יש לדעת כי ככל שצפיפות החומר גבוהה יותר, כך זה יקשה על הקרן לחדור. לכן כאשר רוצים לחתוך חומר דחוס יותר, יש לקחת בחשבון שיש להאט את מהירות החיתוך כדי לאפשר לקרן לחדור מבעד לחומר.

יתרונות חיתוך בלייזר

לטכנולוגיית הלייזר היתרונות הבאים:

  • דיוק גבוה , הטכנולוגיה היחידה שגוזרת או מסמנת סכמות מורכבות
  • ניצול מרבי של חומר החיתוך בזכות החיתוך המדויק
  • איכות חיתוך מעולה – בכל מקום שניתן ליישם אותה
  • מהירות עיבוד גבוהה
  • בהשוואה לתהליכי חיתוך תרמיים אחרים, אזור צר מאוד המושפע מחום ועיוות מינימלי של הפח החתוך בשל רמת החום הנמוכה מאוד
  • ניתן לחתוך סוגים רבים ושונים של חומרים, משמע לא רק חומרים מתכתיים
  • באמצעות לייזר ניתן לחתוך צורות מורכבות, חורים קטנים מאוד ומשטחים משופעים
  • אין מגע בין ראש הלייזר המתמקד לבין פעולת החיכוך עצמה, ולכן שום כוח לא מופעל על פח החיתוך
  • החיתוך משאיר שכבת חמצון דקה מאוד ונשלפת בקלות
  • חיתוך בלחץ גבוה עם חנקן מאפשר חיתוך ללא תחמוצת

חיתוך לייזר מתקדם

בעשור האחרון חיתוך לייזר עבור חומרים כגון מתכת ובפרט נירוסטה נעשה נפוץ יותר ע״י שימוש באמצעות מכונת חיתוך לייזר. מגוון רחב של בעלי עסקים, ובכלל בתעשייה הרווחת, עושה שימוש במכשירי חיתוך בלייזר. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת הזו והייצור ההמוני באמצעות חיתוך לייזר מחיר כלל המוצרים ירד, זה אפשר לבעלי עסקים לרכוש מכונות אף יותר מתקדמות.
דוגמאות לבעלי עסקים היא חנויות אופנה שמשתמשות במכונות אילו עבור יצירת בגדים, או יוצרים ואמנים מוערכים שמשתמשים במכונות בכדי ליצור פריטים ומתנות ייחודיות לפי דרישת הלקוח.
חברת ׳ברי תעשיות נירוסטה׳ הינה בעלת מפעל ומספקת בין היתר שירותי חיתוך בלייזר הנעשה במפעל שלנו אשר בראש העין באמצעות מכונות לייזר המבוססות על טכנולוגיה חדשנית מסוג  fiber. 
חברתנו מייצרת ומפתחת עבור מגוון רחב של ענפים בתעשייה, החל מיזמים ומפתחים המעוניינים בפריטים ומוצרים ברמת חיתוך על המילימטר ועד לקהל הפרטי עבור מוצרים רבים כגון מעקות לבריכה, מעקות ומאחזי יד, משטחי עבודה ועוד הדורשים איכות חיתוך מעולה ומדויקת בסטנדרטים הכי גבוהים שיש.

שאלות ותשובות

איך מתבצע חיתוך לייזר?

חיתוך מתכת בלייזר פועל בדרך של הכוונת תפוקת לייזר בהספקים גבוהים מאוד, בין אם באמעות סיב או באמצעות אופטיקה. קרן הלייזר ממוקדת אל חומר אשר מגיב אל עוצמתה ע״י התכה והתאדות וקבלת תוצאה סופית של משטח עם גימור איכותי.

מהם היתרונות של חיתוך בלייזר במכונת לייזר?

היתרונות של חיתוך בלייזר באמצעות מכונת לייזר הן קודם כל דיוק וחדת בתוצאה. יתרונות נוספים שרצוי לציין הם חסכון בכח אדם וכתוצאה מכך הוזלת עלויות, חסכון נוסף בעלויות חשמל וגם בפח נירוסטה (או בכלל מתכת מאחר) מאחר והחיתוך היינו מדויק ויש למכונת הלייזר את היכולת להתמודד עם כמעט כל משימה בצורה מדויקת.

כמה עולה חיתוך בלייזר?

עלות החיתוך בלייזר נקבעת על פי כמות העבודה והזמן שיש להשקיע. הזמן בד״כ נקבע על פי שעת עבודה אשר כוללת את השרטוט במכונת חיתוך בלייזר וזמן החיתוך עצמו. בד״כ כל דקה של חיתוך לייזר עולה 2- 3 ש״ח.
דבר שני שיש לקחת בתמחור הצעת המחיר הוא את עלות חומר הגלם, אשר משתנה בהתאם לעובי החומר וצפיפותו.
דבר שלישי הוא שקלול מהירות המכונה, משמע כי ככל שהמכונה עובדת מהר יותר על החיתוך כך שעות העבודה קטנות. רוצים לשמוע יתרונות נוספים? הכנסו לאתר וקראו הכל על חיתוך בלייזר.

מתעניינים בשירות חיתוך בלייזר מקצועי? צרו איתנו קשר עכשיו בטלפון 073-3744883!

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

×